Kategorie
Porada Instalatora

CosmoWater Home – Stacja uzdatniania wody

Artykuły z serii „Jak zamontować” cieszą się duża popularnością. Notka z montażu kotła dwufunkcyjnego Ariston Class CF 24 jest jednym z częściej czytanych artykułów na naszym blogu. Dziś postanowiliśmy napisać relacje z montażu stacji zmiękczania wody CosmoWater Home.

Instalacja stacji uzdatniania wody nie jest skomplikowana. Do montażu oraz poprawnego działania potrzeba tylko instalacji elektrycznej 230V oraz sprawnej instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Pierwsza czynność jaką należy wykonać to zakręcić główny zawór wodny, celem wcięcia się w instalację i wstawienie doń reduktora z filtrem mechanicznym oraz zamontowania obejścia bypass.

Reduktor oraz bypass

Reduktor stosujemy dlatego, że duże nieustabilizowane ciśnienie wody podawanej ze stacji głębinowej łatwo mogłoby uszkodzić naszą instalację. Zastosowanie filtra w reduktorze ma na celu dodatkową ochronę przed zanieczyszczeniami mechanicznymi.

Zamontowanie obejścia typu bypass ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dostępu do wody w przypadku awarii obejścia podstawowego (fabrycznie zamontowanego w urządzeniu)

bypass

Kolejnym etapem instalacji stacji CosmoWater Home jest właściwe przygotowanie kanalizacji do której kierowa będzie woda zużyta w  procesie uzdatniania.

Prawidłowy montaż kanalizacji

Kiedy mamy już gotową  infrastrukturę możemy zająć się podłączeniem elementów stacji CosmoWater: jego firmowego bypassa oraz instalacji węża odpływowego zabezpieczenia antyprzelewowego.

Montaz bypass'a

Teraz nadszedł czas na przygotowanie roztworu soli, poprzez wlanie do urządzenia około 15 litrów wody

Napełnianie stacji woda

oraz dosypanie zasypu soli tabletkowanej.

Zasypywanie soli tabletkowanej

Proszę zwrócić uwagę, że przy instalacji wszystkie połączenia wykonujemy na sztywno lub za pomocą stalowych węży. Tylko takie rozwiązanie gwarantuje 100% bezpieczeństwa użytkowania stacji zmiękczającej.

weze-stalowe

Po prawidłowym podłączeniu – nastąpi pierwsza regeneracja wody trwająca około 3 godziny. Po jej ukończeniu woda uzdatniona sukcesywnie będzie mieszała się w w instalacji zastępując tą nieuzdatnioną.

Warto wiedzieć, że w cenie urządzenia CosmoWater Home zawarte jest bezpłatne uruchomienie zerowe. Użytkownik ma tylko obowiązek wezwać autoryzowany serwis firmy Epuro CosmoWater w przeciągu 2 tygodni od montażu. Uruchomienie to polega na dokładnym zbadaniu twardości Państwa wody przez autoryzowanego serwisanta – oraz takim dobraniu parametrów regeneracji żeby woda po uzdatnieniu spełniała przyjęte bezpieczne wartości dla twardości wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *