Kategorie
Jak Naprawić?

Zepsuty automat spłukujący

Jeśli zepsuł ci się automat spłukujący – nie wpadaj w panikę! Podejrzewam że jesteś milion trzecią osobą licząc tylko od samego rana, którą dotknęło to nieszczęście. Automaty spłukujące mimo wielu zalet, posiadają również wiele cech negatywnych – wymienię tylko podstawowe takie jak wysokie koszty częstych napraw, przenoszenie dużego ciśnienia instalacji – objawiające się głośnym uderzeniem w rurach przy spłukiwaniu.

Mimo tych wad stosujemy automaty dlatego, że nie wszędzie możemy zastosować dolnopłuk – na przykład gdy rura automatu przebiega w samym rogu małego pomieszczenia – wtedy nie pozostaje nam nic innego jak tylko wymienić zepsuty aparat  spłukujący na zestaw z zaworem kulowym.

Jak to zrobić? Bardzo prosto – potrzebujemy tylko: kolano 3/4″ nr7, uszczelka rury automatu, odcinek 6 cm rury 3/4″ nagwintowanej z obu stron oraz zawór kulowy WZ 3/4″ (polecam zastosować zawór kulowy ciężki z czarną rączką – jest on dużo wytrzymalszy od zwykłego zaworu).

Elementy składamy według zdjęcia zamieszczonego poniżej gdzie rura uszczelniona uszczelką montowana jest w plastikowej rurze automatu – następnie montujemy zawór oraz kolano które wkręcamy do rury zasilającej. Tak wykonany zestaw pozwoli nam skutecznie wyeliminować niedogodności korzystania z uszkodzonego automatu spłukującego. Prawda, że proste?

zawor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *