Kategorie
Design

Nowa Odsłona Kabin Prysznicowych

Planując remont lub budowę nowego domu, wcześniej czy później staniemy przed dylematem: jak urządzić łazienkę? Skomponować ją jako przestrzeń otwartą, przedłużając linię wnętrza, czy wręcz odwrotnie zdefiniować przestrzeń w charakterze bardziej intymnym?

Dokonując tego wyboru nie powinniśmy jednak zapominać o funkcjonalności. To ona stanowi podstawę naszego codziennego komfortu. Jednym z ciekawszych pomysłów na podniesienie jakości funkcjonalności łazienki to zrezygnowanie z klasycznych kabin łazienkowych montowanych na brodzikach na korzyść zastosowania kabin typu „walk-in”.

Duże tafle szkła zastosowane w tych brodzikach wyzwolą łazienkę od natłoku zbędnych elementów tj. nieestetycznych brodzików, zawiasów czy prowadnic stosowanych w zwykłych kabinach. Dzięki tego typu rozwiązaniom otrzymujemy pomieszczenie o spokojnej i przejrzystej formie.

Nowa odsłona kabin łazienkowych.

Kolejnym udogodnieniem jest zastosowanie bezpiecznego szkła hartowanego, powleczonego specjalną powłoką (np. EasyClean firmy Dolphi-Radaway) dzięki której na powierzchni szkła osadza się mniej zanieczyszczeń, a te które powstaną np. wskutek twardej wody jest dużo łatwiej usunąć.

Wyeliminowanie brodzików możliwe jest dzięki zastosowaniu odpływów liniowych, które wkomponowane w posadzkę stają się zupełnie niewidoczne dla oka. Nie musimy się przy tym bać o ich konserwację. Łatwy dostęp do zasyfonowania, pozwoli nam szybko i skutecznie usunąć  jakiekolwiek zebrane w nich ciała obce.

Nowoczesne odpływy liniowe firmy Att.eu

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, korzystając z mojego doświadczenia – decydując się na kształt naszej łazienki warto nastawić się właśnie na takie funkcjonalne, ponadczasowe rozwiązania. Tak abyśmy mieli pewność, że za kilka lat nasza łazienka urządzona w ten sposób nadal będzie prezentowała się efektownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *