Kategorie
Porada Instalatora

Termet TermaQ Electonic G-19-02 vs. Aqua Comfort G-19-03

Poprzedni wpis omawiał generalne różnice w typologii piecy łazienkowych na przykładzie firmy Termet. Sądząc po pytaniach, pojawiło się kilka nieścisłości na które Państwo powołujecie się pytając co dokładnie wyróżnia piec łazienkowy TermaQ Electronic G 19 02 od piecyka Aqua Comfort G 19 03 – wychodząc naprzeciw tej prośbie “zorganizowałem” bokserską walkę na pięści (części:) i tak w lewym narożniku znajduje się utytułowany mistrz wagi lekkiej Termet TermaQ Electronic G 19 02 o wymiarach 585×360x220mm, zakresie mocy cieplnej 7,7- 19,2 kW, osiągającego gwarantowaną sprawność cieplną rzędu 87%.

W prawym narożniku mamy młodszego zawodnika o identycznych kompaktowych wymiarach 585×360x220mm – przed Państwem Termet TermaQ Aqua Comfort model G 19 03. Z ważniejszych elementów tego piecyka wyróżnić należy zmniejszoną dolną granice mocy cieplnej w odróżnieniu od konkurenta w zakresie już od 3,4-19,2 kW. Skutkiem tego, nieznacznie zmniejszyło się zużycie gazu oraz podniesiona została sprawność opisywanego piecyka gazowego do 89%.

Sędziowie jednak zgodnie oceniają, podniesienie o 2% sprawności tak naprawdę nic nie wnosi do tej walki – rozwiązanie to jest zupełnie nie odczuwalne w codziennej pracy podgrzewacza. Warta podkreślenia jest tylko różnica w designie: zastąpienie pokręteł wydatku wody i płomienia w modelu TermaQ Electronic G 19 02 przez dwa przyciski oraz wyświetlacz w modelu Aqua Comfort zmienia wystrój łazienki na bardziej nowoczesny.
W chwili obecnej cena na rynku modelu Aqua Comfort jest mniej więcej o 80 PLN wyższa od modelu TermaQ Electronic, jednak uważam, że mimo tej wydawałby się niewielkiej różnicy, nadal warto kupić tańszy i bardziej utytuowany model TermaQ Electronic. Dodam również, że źródła zbliżone do producenta twierdzą, że ze względu na często występującą w modelu Aqua Comfort wadę elektronicznego modułu ustawiającego wysokość płomienia model ten zostanie niedługo wycofany z produkcji.

Stwierdzam zatem, że pojedynek ten jednoznacznie wygrał Termet TermaQ Electronic G 19 02! Oto i zwycięzca.
Już wkrótce nie mniejsze emocje wzbudzi w nas jeden z kolejnych artykułów TermaQ Electronic vs. Vaillant 11-0 XI H atmoMag mini . Serdecznie zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *