5 sposobów na czystą kabinę prysznicową

04/06/2012

Łazienka to szczególne miejsce na mapie naszego domu. To przestrzeń, gdzie odzyskujemy świeżość, regenerujemy siły po długim i męczącym dniu pracy. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań aby miejsce to było czyste i przyjemne.

 

Przestrzeń kabiny prysznicowej oraz wszelkiego rodzaju pryszniców typu walk-in są szczególnie narażone na wilgoć a tym samym na obecność bakterii, brudu i pleśni.

W profilaktyce utrzymanie czystości powinno się ograniczyć do systematycznego utrzymywania powierzchni suchych oraz czystych. Niestety nie ma innej rady jak po każdej kąpieli starać się wytrzeć ściany kabiny z resztek wody, silikonowym ściągaczem do szyb. Dzięki temu, nie będą tworzyć się smugi po wyschniętej twardej wodzie. Warto również pozwolić, wilgoci naturalnie wyparować, dlatego powinniśmy pozostawiać otwarte drzwi prysznicowe.

Już istniejący osad wapienny możemy łatwo usunąć ciepłą wodą z octem. Dotyczy to również zacieków pojawiających się na armaturze łazienkowej: baterii, słuchawkach prysznicowych czy perlatorach.

Fugi między kafelkami na podłodze lub ścianie, które z czasem szarzeją i pokrywają się brudem można bardzo łatwo próbować zmyć roztworem sody z octem lub wykorzystać do tego celu proszek do pieczenia, nanoszony na powierzchnię spoiny wilgotną ścierką.

Tags:

One Response to 5 sposobów na czystą kabinę prysznicową

  1. Anna on 31/01/2013 at 1:07 pm

    Tytuł powinien brzmieć kuchnia w lazience:J

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *