Kategorie
Jak Naprawić?

Cieknąca bateria stojąca – jak to naprawić?

Najczęściej w kuchni za sprawą ciągle mytych garów, rzadziej w łazience spotyka nas problem cieknącej baterii. Wielu z nas godzi się z tym losem nie wiedząc że samemu można bardzo łatwo usunąć tą usterkę.

Sercem każdej baterii jest głowica, może być klasyczna może być ceramiczna. To właśnie głowica zwana również w bateriach stojących regulatorem (rys1.) jest odpowiedzialna za „wypływ” wody na zewnątrz. Dzięki specjalnym płytką ceramicznym następuje w niej mieszanie wody ciepłej z zimną. Żywotność tych płytek jest ściśle związana z jakością wody, jeśli jest bardzo zanieczyszczona, zamieniona żywotność takiego regulatora będzie niska – po roku czasu możemy spodziewać się awarii. Ale głowa do góry tak prostej czynności jak wymiana głowicy hermetyczny świat hydraulików jeszcze nie notował.

Przygotuj sobie proszę klucz nastawny oraz mały klucz imbusowy (rys.2) Zamknij zawory z wodą pod zlewem, umywalką. Zdejmij proszę zaślepkę, w jej miejsce włóż klucz imbusowy i odkręć śrubkę przytrzymującą dźwignię baterii. Mocnym, stanowczym ruchem pociąg rączkę do góry, następnie odkręć pierścień ozdobny oraz nakrętkę pod którym znajduję się regulator. Swobodnie wyciąg go, osusz i … ubierz buty. Czas iść do sklepu:)

Producenci stosują około 8 rodzajów regulatorów, dlatego też trudno będzie dobrać w sklepie właściwy bez pokazania tego który ty masz. Gdy już go kupisz wsadź go do wolnej komory baterii – pamiętając o tym aby dokładnie osadzić go w rowku. Następnie zakręć nakrętkę, pierścień ozdobny. Nałóż rączkę, dokręć śrubką, teraz czas na zaślepkę i bateria jest jak nowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *